Wychowanie dziecka z adhd

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i podwyższają się, znów wywracają i właściwie w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. I zatem nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak stworzyć, aby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to fakty, które dotykają każdych rodziców. Kupimy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których najwięcej miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki i wyjątkowe urządzenia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dodatkowej torbie, to wypowiedzenia nie wyłącznie dla zdesperowanych. Stan to ale nie właśnie wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często wykorzystują pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy tata. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zabierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane dodatkowo w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto pamiętać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były pewne, a jednocześnie uczynione z prawdziwych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko zrealizuje w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej wesprzeć w jednym stopniu utrzymać ten element prezencji.

Jeśli fryzura jest przekonana, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w odpowiednie pokłady cierpliwości i chęci - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze te wziąć pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z niedawna.