Pakowanie prozniowe zastosowanie

Pakowanie próżniowe daje dużą siłę nad tradycyjnymi metodami pakowania i przechowywania. Produkty włożone w obecny sposób dłużej utrzymują świeżość zaś są łatwiejsze w transporcie na dalsze odległości.

Robią one na prawdzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które jest dodatkowo zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Ważne części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały towar w opakowaniu jest wstawiany we pomieszczeniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z całego wnętrza komory. Jest zatem dużo znana konstrukcja. Po zamknięciu procesu zwykle komora tworzy się samoczynnie. Ten typ urządzenia pozawala na wysoką powtarzalność procesu i sprawność w zestawie parametrów ważni i wielkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od młodych umożliwiających pakowanie samego materiału na raz do znacznie trudnych wymagających specjalnych kół leczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - określam się zewnętrznym typem ssania. Zwykle jest ona niedużych rozmiarów. Produkty wybierają się na zewnątrz urządzenia oraz do klucza jest wkładany jedynie koniec worka. Odsysanie więc dokonuje się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie kluczowe jest, który wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona również na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o nietypowych wzorach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona spośród tymże ważniejsza liczba pakowanych produktów na dobę. Dla zastosowań amatorskich czyli w małej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań komercyjnych w trudnych sklepach czy zakładach produkcyjnych lepszym podejściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania także w większym horyzoncie czasowym pozwoli na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Krajowym rynku istnieje wielu producentów pakowarek. Tepro to firma produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na zbycie już 50 lat!