Łódź buduje
Aktualności
16/10/2015

Łódź miasto świet(l)nych atrakcji - film08/10/2015

Chłopaki z Afromental zapraszają na wydarzenie "Łódź miasto świet(l)nych relacji"08/10/2015

Ognisty Duet - zapowiedź

Już 10 października będziecie mogli podziwiać pokaz ognia „Ognisty duet”, w wykonaniu Teatru Na Co-Dzień pod sceną przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego.

Efektowny taniec ognia, połączony z żonglerką, płonącym hula hop i akrobacjami na pewno zrobi wrażenie na niejednym widzu. Posypią się prawdziwe ogniste iskry!07/10/2015

Regulamin gry miejskiej "Ocalić od zapomnienia"

05/10/2015

Uwaga zmiany w organizacji ruchu!

W dniu 10 października przy skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej z Al. Piłsudskiego / Al. Mickiewicza odbędzie się event pod nazwą „Łódź miasto świet(l)nych relacji”, organizowany przez Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi w ramach promocji projektów dofinansowywanych ze środków UE. 

W celu zagwarantowania bezpieczeństwa terenu dla uczestników wydarzenia od dnia 9 października od godz. 12:00 do dnia 11 października do godz. 6:00, zamknięty zostanie odcinek ul. Piotrkowskiej od ul. Roosevelta do skrzyżowania Al. Piłsudskiego / Al. Mickiewicza. 

Ponadto, w dniu 10 paździenika od godz. 16:00 do godz. 24:00, ruch na ul. Piotrkowskiej zostanie wstrzymany na odcinku od ul. Zamenhofa do skrzyżowania Al. Piłsudskiego / Al. Mickiewicza.

Prosimy kierowców o wyrozumiałość oraz o zwracanie uwagi na obowiązujące w tym czasie oznakowanie drogowe.
Za wszystkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi.

05/10/2015

Warsztaty fotograficzne "Łódź miasto świet(l)nych relacji"*

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych organizowanych w Punkcie Informacyjnym NCŁ!

Gdzie?

Punkt Informacyjny NCŁ, ul. Traugutta 25, budynek Textilimpex, 15 piętro.

Kiedy?
10 października 2015, w godzinach 21:00-22:00

Dlaczego?
Warsztaty organizowane są przy okazji "Light Move Festival". Ich celem jest promocja projektu pn: "Węzeł Multimodalny przy Dworcu Łódź Fabryczna".
Poznaj tajniki operowania sprzętem fotograficznym w scenerii nocnej! Jako jeden z nielicznych, będziesz miał okazję podziwiać rozświetloną Łódź z 15 piętra budynku Textilimpex.
Nie przegap tej okazji! Autor najlepszego zdjęcia Węzła Multimodalnego otrzyma od nas nagrodę - bon w wysokości 100 zł do Galerii Łódzkiej!

Liczba miejsc jest ograniczona, kto pierwszy ten lepszy!

* Uczestnicy warsztatów muszą być wyposażeni we własny sprzęt fotograficzny.

Formularz uczestnictwa

30/09/2015

Łódź miasto świet(l)nych relacji - ulotka

 

28/09/2015

Koncert zespołu Normalsi 10 października

Bogaty dorobek twórczy łódzkich Normalsów stał się inspiracją dla ludzi teatru. Fabularne, obrazowe utwory zespołu uruchomiły reżyserską wyobraźnię. Owocem tego jest widowisko rockowe „Łajza” (prapremiera – styczeń 2013 r.) Oparty na tekstach i muzyce Normalsów spektakl „Łajza” przyniósł Normalsom uznanie środowisk artystycznych i szerokiej publiczności, interesującej się nie tylko muzyką rockową, ale także jej fuzją z różnymi formami tanecznymi, a także z muzyką klasyczną – w tym przypadku to dzieła J.S. Bacha w interpretacji skrzypka Michała Jelonka. 

Spektakl „Łajza” zdobył „Złotą Maskę” – nagrodę dziennikarzy dla twórców teatru. W ciągu dwóch sezonów został zagrany kilkadziesiąt razy, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem . Obejrzało go dotychczas około 30 tysięcy osób. Obecnie zespół przygotowuje płytę dvd ze spektaklem.

Debiut płytowy Normalsów - album „Soliloquium” , wydany w 2005 r. i ” Dekalog czyli Piekło Muzykantów” – wydany rok później, okazały się sukcesem artystycznym. W roku 2007 Ministerstwo Edukacji i kuratorzy oświaty nagradzają płytą Normalsów najlepszych maturzystów w kraju.

Działalność Normalsów nie ogranicza się do koncertowania i nagrywania albumów płytowych (ostatni to „Pokój z widokiem na wojnę” – 2009). Zespół w latach 2008 – 2011 co roku organizował trasy koncertowe w Polsce, promujące Łódzką Scenę Muzyczną, czyniąc z nich objazdowy festiwal.

Zespół Normalsi tworzą: Piotr Chypis Pachulski – gitary, wokal, Mirosław „Koniu” Mazurczyk – gitary, Przemek Wyrwas – gitara basowa, Grzegorz Szelewa – perkusja.

28/09/2015

Łódź miasto świet(l)nych relacji

10 października przy okazji „Light Move Festival” przygotowaliśmy dla Was masę świet(l)nych atrakcji, będących częścią działań informacyjnych w ramach promocji projektu pn. „Węzeł Multimodalny przy Dworcu Łódź Fabryczna” oraz roli UE w projekcie.

Startujemy od godziny 17.30-19.30 w Punkcie Mobilnym na Pasażu Schillera grą miejską „Ocalić od zapomnienia”. Wszyscy chętni do udziału w Naszej zabawie otrzymają Kartę Podróży oraz wskazówki. Zadaniem uczestników będzie dotarcie do wszystkich checkpoint’ów rozmieszczonych w rożnych miejscach w centrum Łodzi, uzupełnienie Karty Podróży pieczątkami oraz odgadnięcie hasła konkursowego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – bony podarunkowe do Galerii Łódzkiej o wartości 200, 300, a nawet 400zł!

O godzinie 17-20 wypatrujcie „Wesołego korowodu”, który przejdzie ulicami: Tuwima, Schillera oraz Piotrkowska, zachęcając przechodniów do wspólnej zabawy. Wśród atrakcji mamy Szczudlarzy, Kuglarzy oraz Muzykantów – szykuje się niezwykłe widowisko street-art’owe! Ponadto, tancerze ze Studia Tańca Real Dance w takt muzyki będą ocieplać atmosferę gorącym tańcem! Uczestnicy korowodu otrzymają świecące balony, fluorescencyjne bransoletki, gadżety projektowe oraz cukierki.

Zwieńczeniem „Wesołego korowodu” będzie widowisko „The best of the best”, w wykonaniu Teatru Na Co-Dzień pod sceną przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego. Efektowny taniec ognia, połączony z żonglerką, płonącym hula hop i akrobacjami na pewno zrobi wrażenie na niejednym widzu. Posypią się prawdziwe ogniste iskry!

Od 18.45 przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego koncert zespołu Normalsi, który swoją muzyczną przygodę rozpoczął w 1999 roku w Łodzi.
Bogaty dorobek twórczy łódzkich Normalsów stał się inspiracją dla ludzi teatru. Fabularne, obrazowe utwory zespołu uruchomiły reżyserską wyobraźnię. Owocem tego jest widowisko rockowe „Łajza” (prapremiera – styczeń 2013 r.) Oparty na tekstach i muzyce Normalsów spektakl „Łajza” przyniósł Normalsom uznanie środowisk artystycznych i szerokiej publiczności, interesującej się nie tylko muzyką rockową, ale także jej fuzją z różnymi formami tanecznymi, a także z muzyką klasyczną – w tym przypadku to dzieła J.S. Bacha w interpretacji skrzypka Michała Jelonka.
Dołączajcie do nas przez cały wieczór! Od 17 na Pasażu Schillera i ul. Tuwima, a od godziny 18.00 widzimy się pod sceną przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego.

11/09/2015

Postępy prac na budowie!

Zakończono betonowanie obszaru dworca autobusowego oraz podziemnego parkingu i rozpoczęto prace wykończeniowe na terenie budowy Węzła Multimodalnego. Trwają prace przy budowie systemu ramp i zjazdów prowadzących z ulicy Nowotargowej na dworzec autobusowy, gotowe są już pierwsze stropy tuneli.

Kończą się prace w tunelu prowadzącym do dworca Łódź Fabryczna. Blisko dwukilometrowy podziemny odcinek prowadzący od ul. Niciarnianej do nowobudowanej stacji jest gotowy w 90%.

Na ukończeniu jest również odcinek tunelu pomiędzy ulicami Niciarnianą i Kopcińskiego. Zakończyło się zakładanie szyn, trwa montaż urządzeń sterowania ruchem oraz budowa ostatniego odcinka tunelu pod ulicą Kopcińskiego. Pierwsze przejazdy techniczne pociągów do nowego dworca zaplanowano pod koniec roku.

Budowa tunelu o długości 1,7 km stanowiła ogromne wyzwanie konstrukcyjne ze względu na trudny geologicznie teren i obecność wód podziemnych.

Na najniższym poziomie dworca wykonawca zakończył budowę czterech peronów.  Trwa montaż instalacji: odwodnieniowej, wentylacyjnej oraz instalacji przeciwpożarowej. Na peronach rozpoczęto układanie płyt granitowych.

04/08/2015

Seminarium nt. "Węzeł Multimodalny przy Dworcu Łódź Fabryczna" - film04/08/2015

Węzeł Multiatrakcji - film28/07/2015

Dziękujemy za wspólną zabawę w Węźle Multiatrakcji

Impreza Węzeł Multiatrakcji już za nami! Przez cały dzień wspólnie bawiliśmy się na Pasażu Schillera biorąc udział w konkursach, zabawach i warsztatach. Wieczorem mieliśmy okazję pośmiać się podczas występów kabaretowych oraz posłuchać dobrej muzyki dzięki zespołom Call the Sun, Black Radio i gwiazdy wieczoru Kamila Bednarka!

Dziękujemy wszystkim za przybycie, dzięki Wam Węzeł Multiatrakcji tętnił pozytywną energią!

Zobacz zdjęcia

28/07/2015

Z wizytą na Dworcu

24 lipca odbyło się seminarium dotyczące projektu pn: „Węzeł Multimodalny przy Dworcu Łódź Fabryczna”. Zaproszeni goście mieli okazję zarówno zwiedzić budowę dworca, jak i zapytać przewodnika o wszystkie ciekawostki na temat realizacji naszego przedsięwzięcia oraz dowiedzieć się o roli UE w projekcie.

Zwieńczeniem wydarzenia była wizyta w punkcie widokowym połączona ze słodkim poczęstunkiem.

Zobacz zdjęcia

15/07/2015

Informacja szyta na miarę!

Wyznajemy zasadę, że najlepiej uczyć się przez zabawę! Dlatego przygotowaliśmy specjalne ulotki skrojone idealnie pod różne grupy wiekowe. Od dzisiaj każdy, od przedszkolaka po dorosłego,będzie miał pełen dostęp do informacji dotyczących naszego projektu budowy Węzła Multimodalnego.

Pobierz ulotkę w formacie PDF:

15/07/2015

W Urodziny Łodzi organizujemy dla Was Węzeł Multiatrakcji!

24 lipca przyjdźcie na Pasaż Schillera i świętujcie z nami Urodziny Łodzi! Przygotowaliśmy dla Was moc multiatrakcji! Ruszamy  w samo południe i przez cały dzień wspólnie bawimy się na różnych stacjach tematycznych!

Każdy znajdzie coś dla siebie: na przystanku Zabawa czekają na Was gry tematyczne. Stacja Rozrywka to warsztaty karate, yoyo, podwórkowe wspomnienia i szalona przejażdżka na Segway’ach. Edukacja oznacza kurs pierwszej pomocy, znakowanie rowerów ze Strażą Miejską oraz Punkt Informacyjny, gdzie udzielać będziemy informacji dotyczących wkładu i roli Unii Europejskiej w realizację projektu budowy Węzła Multimodalnego. Po wszystkich atrakcjach możecie odpocząć na leżakach w Stacji Relaks.

Na naszej scenie głównej przez cały dzień zapewniamy najlepszych artystów! Od 15:00 do 18:00 zapraszamy na Folkowe Inspiracjeczyli przegląd muzyki folkrolystycznej. Od 18:30 do 20:00 w zabawną podróż zabiorą nas Kabaret Skeczów Męczących i Formacja Chatelet. Od 20:00 rozpoczynamy jazdę bez trzymanki! Zagrają Balck Radio, Call the Sun, a o 21:00 gwiazda wieczoru KAMIL BEDNAREK!

Zobacz program imprezy

Zapraszamy!

09/07/2015

Węzeł dla ciekawskich

Jeżeli chcesz zdobyć informacje z pierwszej ręki na temat realizacji naszego projektu mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! 24 lipca w Punkcie Informacyjnym na XV p., przy ul. Traugutta 25 odbędzie się seminarium dot. projektu pn.: „Węzeł Multimodalny przy Dworcu Łódź Fabryczna” połączone ze zwiedzaniem budowy dworca. Eksperci opowiedzą o ciekawostkach związanych z budową węzła multimodalnego, a na koniec uczestnicy będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Druga, wykładowa część, obejmować będzie przedstawienie celów i założeń projektu oraz etapy realizacji przedsięwzięcia. Organizatorem seminarium jest Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi.

Aby wygrać jedno z 20 podwójnych zaproszeń na to wydarzenie, prześlij odpowiedź na pytanie „Dlaczego chcesz wziąć udział w seminarium?” pod adres seminarium@bringmore.pl wraz z Twoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu. Na wszystkie zgłoszenia czekamy od 13 do 15 lipca. Wybierzemy najbardziej kreatywne odpowiedzi. Zachęcamy do śledzenia naszego Facebooka https://pl-pl.facebook.com/punktinfoncl, gdzie na bieżąco informujemy Was o wydarzeniach wiązanych z rozwojem naszego projektu.

09/07/2015

Komiksowa nowomowa – zaskocz nas swoją kreatywnością!

Od 13 lipca do końca wakacji w punkcie widokowym oraz na naszej stronie internetowej możecie pobrać komiks. Waszym zadaniem jest nadanie mu kolorów oraz uzupełnienie dymków w kreatywny sposób nawiązujący do projektu Budowy Węzła Multimodalnego. Na gotowe i podpisane (imię, nazwisko, nr. telefonu, adres e-mail) prace czekamy od poniedziałku do soboty w punkcie widokowym. Co tydzień 3 najlepsze komiksy zgarną gadżety projektowe. Śledźcie naszego Facebooka https://pl-pl.facebook.com/punktinfoncl , tam na bieżąco będziemy informować Was o przebiegu konkursu.

Do dzieła!

Pobierz komiks

09/07/2015

W wakacje przygotowaliśmy dla Was najlepsze atrakcje!

Tego lata nie pozwolimy Wam się nudzić. Zapraszamy do wspólnej zabawy podczas warsztatów plastycznych, czytania książek, wystaw i konkursów. Zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz Facebooka, gdzie na bieżąco będziemy udostępniać formularze zgłoszeniowe na poszczególne warsztaty i informacje o dodatkowych atrakcjach. Każdy znajdzie coś dla siebie, zajęcia będą podzielone na różne grupy wiekowe i poziomy trudności. Dla najaktywniejszych czekają nasze gadżety projektowe.

Dołącz do nas! Widzimy się w punkcie widokowym, do zobaczenia!

25/06/2015

Koniec roku szkolnego w Punkcie Informacyjnym NCŁ

Punkt Informacyjno-Widokowy NCŁ przygotował nagrody na koniec roku szkolnego! Spieszcie się, bo pierwszych 10 uczniów, którzy odwiedzą Punkt po zakończeniu roku szkolnego - w dniach od 29.06 do 03.07.2015 r. - otrzyma torby pełne gadżetów związanych z budową Węzła Multimodalnego przy Dworcu Łódź Fabryczna. Pamiętajcie żeby zabrać ze sobą legitymację szkolną. 

08/06/2015

Postępy na budowie

Zakończono szklenie dwóch z trzech głównych hal Nowej Łodzi Fabrycznej. Na dachach ułożono już ok. 7 500 z planowanych 10 000 szt. szklanych i metalowych paneli. Na terenie całego obiektu prowadzone są prace wykończeniowe. Wykonawca rozpoczął montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej oraz wentylacyjnej.

Instalowane są również schody ruchome prowadzące na perony oraz windy, których na terenie całej stacji będzie 20. Równocześnie rozpoczyna się montaż szklanej elewacji oddzielającej wnętrze dworca od nowopowstających ulic. Zaawansowanie inwestycji oceniane jest na 75%.

12/05/2015

Rozpoznaj się na zdjęciu wielkoformatowym z sobotniego pikniku!!

Jeśli 9 maja br. bawiłeś się z nami na pikniku pn.: „Multimodalna Europa" w parku im. S. Moniuszki w Łodzi, a o godz. 15.00 zrobiłeś sobie wielkoformatowe zdjęcie z budową węzła w tle, to koniecznie znajdź się na zdjęciu!! Każdy, kto odszuka się na fotografii i przyjdzie do Punktu Informacyjnego NCŁ (15 piętro budynku Textilimpex, ul. Traugutta 25) otrzyma od nas drobny upominek. Przychodźcie, czekamy!!

04/05/2015

Zostań bohaterem wspólnego, wielkoformatowego zdjęcia z budową węzła w tle!

Przyjdź na piknik 9 maja br. do Parku im. S. Moniuszki w Łodzi i zostań bohaterem wspólnego, wielkoformatowego zdjęcia z budową Węzła Multimodalnego w tle.

Po pikniku rozpoznaj się na zdjęciu w internecie i przyjdź do Punktu Informacyjnego NCŁ (ul. Traugutta 25) odebrać upominek!

Więcej na https://www.facebook.com/events/679180522211012/

29/04/2015

Przyspieszenie w każdym kierunku

15/04/2015

Węzeł Multimodalny i Nowe Centrum Łodzi – makieta

27/03/2015

Węzeł Energii – film26/03/2015

Węzeł Energii - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. 

25/03/2015

Mural

A od soboty, 21 marca, w naszym Punkcie możecie oglądać nowy łódzki mural, prezentujący artystyczne spojrzenie na Węzeł Multimodalny, autorstwa Dominiki Strobel, studentki pierwszego roku na kierunku Film Animowany i Efekty Specjalne w PWSFTviT.

24/03/2015

Węzeł Energii za nami!

Całodniowa impreza zorganizowana w EC-1 przyciągnęła tysiące łodzian. Z okazji pierwszego dnia wiosny Zarząd Dróg i Transportu zaprezentował budowę dworca Fabrycznego i węzła multimodalnego.

Zobacz link: http://tvtoya.pl/news/show/9805 

17/03/2015

Gra miejska – regulamin

Główne zasady:

Charakter gry: rozrywkowo-edukacyjny, gra przeznaczona dla młodzieży i osób dorosłych. Gra będzie miała formę aktywnej zabawy, podczas której uczestnicy rozwiązywać będą zadania różnego typu, dochodząc w ten sposób do informacji o projekcie budowy Węzła Multimodalnego przy Dworcu Łódż Fabryczna, stanowiącego serce Nowego Centrum Łodzi.

Ilość uczestników: w grze może wziąć udział maksymalnie 28 osób, które zostaną pogrupowane przez Organizatora w 4 Zespoły po maksymalnie 7 osób.

Gracze: Gra skierowana jest do ludzi w różnym wieku – mogą w niej brać udział rodziny, grupy przyjaciół oraz osoby indywidualne.

Idea: Celem każdego z Zespołów jest uzyskanie w jak najkrótszym czasie 100 punktów w grze. W tym celu Zespoły przemieszczają się pomiędzy lokacjami w grze i rozwiązują zadania, które w nich otrzymują. Na terenie gry znajdują się 4 lokacje w których toczy się gra oraz jedna dodatkowa pełniąca funkcję punktu startowego i mety.

Regulamin

13/03/2015

15 piętro. Nowe spojrzenie na Łódź. II edycja

21 marca będzie się działo nie tylko w EC1. W Punkcie kolejna edycja - 15 piętro. Nowe spojrzenie na Łódź.

W programie:

  • Informacje o projekcie Węzła Multimodalnego oraz roli UE
  • 13.00 warsztaty fotograficzne w dziennym świetle Łodz 360
  • 18.00 wieczorne warsztaty fotograficzne Łodz 360
  • Premiera muralu Dominiki Strobel

21 marca punkt widokowy przy ul. Traugutta 25 czynny będzie w godzinach od 10:00-20:00.

09/03/2015

Węzeł Energii

21 marca zapraszamy nie tylko na wieczorny koncert Tune. W ciągu dnia na terenie EC-1 zostanie zorganizowana impreza pod hasłem „Węzeł Energii”, promująca budowę Węzła Multimodalnego. W programie, od rana, wiele atrakcji m.in.: gra miejska, konkursy plastyczne, pokaz gry świateł z muzyką w tle, rower produkujący energię elektryczną, warsztaty fotograficzne w punkcie widokowym na 15 piętrze wieżowca, catering oraz premiera nowego łódzkiego muralu. Zapraszamy!

Zobacz plakat

 

05/03/2015

Jak zdobyć wejściówkę na koncert Tune?

Obserwujcie, zaglądajcie, odwiedzajcie i słuchajcie!

Szczegółowe informacje: http://on.fb.me/1NhTY6o

05/03/2015

Koncert Tune w EC1

Głosowanie zakończone. 21 marca w EC1 zagra zespół Tune! Gratulujemy wygranej!

W ostatecznym podsumowaniu zespoły zdobyły następującą liczbę głosów:

  1. Tune:1338
  2. Normalsi: 851
  3. Revlovers: 41

Życzymy udanej zabawy 21 marca i do zobaczenia w EC1.

25/02/2015

Koncert w EC1

Zapraszamy Łodzian do wspólnej zabawy na Facebooku, z okazji promocji powstającego, z udziałem środków UE, Węzła Multimodalngo przy Dworcu Łódź Fabryczna.

Zagłosujcie na swój ulubiony zespół! W zabawie, która trwa od 25.02.2015 do 04.03.2015 udział biorą: Revlovers, Normalsi oraz Tune. Zespół, który zdobędzie największą ilość Waszych głosów zagra 21 marca (sobota) o godz. 19:00 w EC1.

O możliwościach zdobycia wejściówek na koncert będziemy informować po zakończeniu głosowania, czyli od 5 marca br.

Obserwujcie nasze strony:
facebook.com/punktinfoncl
wezelmultimodalny.pl
facebook.com/events/661763300600245
oraz słuchajcie Radia Zet Gold!

A zagłosować możecie tutaj: facebook.com/events/661763300600245

11/02/2015

Z kamerą na placu budowy

TV Toya sprawdzała jak wygląda projektowanie Węzła Multimodalnego przy Dworcu Łódź Fabryczna.

http://tvtoya.pl/catchuptv/show/445

03/02/2015

Robotnicy natrafili na bunkier z II wojny światowej

Odkrycie bunkra na skarpie przy trasie kolejowej, w pobliżu ul. Tramwajowej, było kompletnym zaskoczeniem, bo nie było go na żadnych planach i mapach. Wykonawca robót natychmiast poinformował o znalezisku służby konserwatorskie, a one - po konsultacjach ze znawcami tematu - ustaliły, że jest to schron o charakterze obronnym i przeciwlotniczym, który miał chronić przed bombami i ich odłamkami.

Zobacz więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3751177,budowa-dworca-lodz-fabryczna-robotnicy-natrafili-na-bunkier-z-ii-wojny-swiatowej,id,t.html

16/01/2015

Miliony na lepszy transport w Łodzi

Komisja Europejska zatwierdziła przeznaczenie 293 mln euro z Funduszu Spójności na realizację w Warszawie, Łodzi (Węzeł multimodalny przy dworcu Łódź Fabryczna), Szczecinie i Poznaniu pięciu projektów służących rozwojowi zrównoważonych usług transportowych.

Inwestycje te przyniosą modernizację systemów transportu publicznego zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju i w sposób przyjazny dla środowiska, a także zapewnią mieszkańcom i turystom lepsze warunki podróżowania, wyższy komfort i krótsze czasy przejazdu. Wszystkie te projekty będą realizowane jako część programu „Infrastruktura i środowisko” i finansowane w ramach priorytetu „Transport przyjazny środowisku”. Zakończenie prac przewiduje się pod koniec 2015 r.

Zobacz źródło

07/01/2015

Węzeł na antenie TV TOYA

W każdy piątek o godz. 18.20 zapraszamy do oglądania programu poświęconego budowie węzła multimodalnego przy dworcu Łódź Fabryczna na antenie TV TOYA.

http://tvtoya.pl/catchuptv/show/431

16/12/2014

Układ drogowy wokół nowego dworca Łódź Fabryczna

15/12/2014

Punkt Informacyjno-Widokowy w Google Street View!

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę!

12/12/2014

15 piętro. Nowe spojrzenie na Łódź – pierwsze spotkanie za nami!

Za nami pierwsze spotkanie: 15 piętro. Nowe spojrzenie na Łódź.
Dziękujemy wszystkim zaproszonym za przybycie:

10/12/2014

15 piętro. Nowe spojrzenie na Łódź

Fotografujesz, malujesz, rysujesz, piszesz bloga…kochasz Łódź? To spotkanie jest dla Ciebie! Zobacz Łódź z perspektyw 15 piętra i znajdź inspirację do działania! Zobacz jak powstaje jedna z największych inwestycji w kraju - Węzeł Multimodalny przy Dworcu Łódź Fabryczna. Stąd widać więcej i lepiej.

21/11/2014

Węzeł multimodlany (plan)

21/11/2014

Umowa o dofinansowanie węzła multimodalnego podpisana!

251 mln 970 tys. zł – dokładnie taka suma jest w podpisanej dziś umowie o dofinansowanie z funduszy europejskich dla projektu „Węzeł Multimodalny przy dworcu Łódź Fabryczna.

http://zdit.uml.lodz.pl/pl/news/pokaz/1306/Umowa_o_dofinansowanie_wezla_multimodalnego_podpisana_

Węzeł Multimodalny przy Dworcu Łódź Fabryczna

Całkowita wartość projektu: 420 235 507,10 zł    |   Kwota dofinansowania: 268 760 849,02 zł

Projekt Budowa Węzła Multimodalnego przy Dworcu Łódź Fabryczna współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju